DUCATI MULTISTRADA V4 S 2021. ВЕЛИКИЙ І ДЕТАЛЬНИЙ ТЕСТ ДРАЙВ

DUCATI MULTISTRADA V4 S 2021. ВЕЛИКИЙ І ДЕТАЛЬНИЙ ТЕСТ ДРАЙВ
Дата публікації

ІСТОРІЯ МОДЕЛІ DUCATI MULTISTRADA

Історія Ducati Multistrada налічує близько 20 років. Перший мотоцикл цього сімейства спустили зі стапелів болонської фабрики в 2001 році у вигляді прототипу, а в 2003 році вони вже міцно влаштувалися в виставкових залах у дилерів. Тоді це був кумедний цибатий спортбайк - на довгих підвісках, з роздвоєним обтічником, що нагадує якусь рибку чи папугу, і безглуздими вихлопними трубами, що виходять з-під сидіння, дуже нагадуючи сопла реактивних ранців з низкобюджетной фантастики 90-х. Але за характером це був справжній Ducati, з могутнім 992-кубовим повітряним V-твіном, на 17-дюймових колесах, з одностороннім маятником, що викликають ностальгію по недавно пішов спортбайк 998. Згодом Multistrada еволюціонував до 1198-кубового двигуна з рідинним охолодженням (2010), потім отримав полуактивную підвіску Skyhook (2012), змінні фази ГРМ (2015), потім в 2016 році відбрунькувалися близнюка Enduro на злий 19-дюймової передньої шини, а до 2018 року підріс до 1260-ї версії.

DUCATI MULTISTRADA V4 S 2021

В 2021 році Ducati Multistrada знову оновлюється, в цей раз отримавши радар і флагманську V-образну четвірку. Але йому не просто пересадили V4 Stradale від Panigale або Streetfighter: новий двигун на ім'я V4 Granturismo зберіг колінвал зі зворотним обертанням і хід поршнів в 53,5мм, як у Stradale, але діаметр поршнів був збільшений на 2 мм до 83мм, а кубатура відповідно зросла до 1158куб.см. Ще більш істотною відмінністю є відмова Ducati від улюбленого десмодромного приводу клапанів, які тепер мають традиційні пружини. Серед інших відмінностей - зменшені впускні і випускні клапани, більш низькі обороти відсічення (11500об / хв) і більш довга фінальна передача (16/42), ніж на Streetfighter, у якого перша передача коротше, а шоста - вище.

Оновлення шасі Ducati Multistrada V4 S 2021 були досить масштабними, але головною їх метою було підвищення комфорту: нова форма обох сидінь і опрацьований (нарешті!) Питання з відведенням зайвого тепла від двигуна. Бічні радіатори обдуваются через жабровідние решітки, а за переднім колесом починається повітропровід, що виходить через невеликий отвір позаду радіатора трохи перед коліном водія. Він виразно створений з метою обдування райдера і відведення спека двигуна на ходу. Крім того, під радіаторами видно елементи, схожі на аеродинамічні крила, але створені для перенаправлення свіжого повітря на ноги райдера.

DUCATI MULTISTRADA V4 НА ХОДУ

Ducati Multistrada V4 - великий мотоцикл. І не тільки в плані робочого об'єму - він і сам об'ємний, важкий (258кг в спорядженому стані), але незважаючи на це, сидіння висотою 84см не здається таким вже високим, коли сидиш в ньому. Під час тест-райда мій колега їхав поруч на іншому мотоциклі, у якого сідло на 1,5 см нижче, але ми обидва, періодично міняючись мотоциклами, відзначили, що на Ducati сидіння набагато зручніше. У класі турендуро висота сидіння - дуже ефемерна характеристика, особливо в поєднанні з електронно регульованою підвіскою, яка може змінювати висоту на ходу.

Двигун Ducati Multistrada V4 S 2021 неймовірно спокійний і витриманий - навіть більше, ніж на Streetfighter V4. Зрозуміло, поки його не спровокуєш - на низьких швидкостях мотоцикл надзвичайно доброзичливий, має м'який зчепленням і чіткої трансмісією.

В іншому їзда на V4 S 2021 дуже нагадує попередні Multistrada. Посадка зручна і висока, керованість легка і чітка - навіть більшою мірою, ніж чекаєш від такого великого мотоцикла. Кататися по звивистих дорогах - неймовірно прикольно, цей мотоцикл всіляко підкреслює, що йому це тільки в радість.

DUCATI MULTISTRADA V4 S ПО БЕЗДОРІЖЖЮ

Їзда на новій Ducati Multistrada V4 S по бездоріжжю - приємне і вражаюче заняття, розбавлене невеликими сплесками паніки. В цілому мотоцикл збалансований і добре управляється, плюс чіткість модуляції зчеплення і плавна робота двигуна дозволяють із зручністю крастися там, де не виходить перти напролом. Стрибки на Multistrada V4 найкраще розкривають переваги напівактивної підвіски. Дуже круто відчувати, як мотоцикл затягує згладжування у міру складання підвіски, поглинаючи енергію стрибка. Але от чи варто тільки перевищити свої можливості, як на вас звалиться не тільки тяжкість мотоцикла, але і непідйомний рахунок за його ремонт - 260 кг і 25 тисяч доларів якось не мають до ризикованої їзди.